مدل های ویدئو پروژکتور ویدئو پروژکتور ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000

ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000

سری AE8000/AT6000 : مدل های AE8000 - AT6000

دسته بندی : سینمای خانگی -- Full HD / WUXGA -- 3D

جزئیات محصول : نقد و بررسی مشخصات فنی فیلم و کاتالوگ
* نام محصول با توجه به بازار فروش متفاوت است. این محصول در اروپا با نام PT-AT6000 و در خارج از اروپا با نام PT-AE8000 عرضه می شود.

کیفیت تصویر عالی

قابلیت جدید• روشنایی 2400 lm با لامپ Red-Rich پیشرفته : لامپ 220 W جدید Red-Rich، بازده نوری پروژکتور را برای دستیابی به تصاویر درخشان تر حتی در حال مشاهده تصاویر 3D با خلوص رنگ عالی، افزایش می دهد.AE8000/AT6000 قادر به تولید روشنائی خیره کننده 2400 انسی لومنزی و نمایش تصاویر 2D/3D Full-HD جهت مشاهده صفحه نمایش در اندازه های گوناگون می باشد. راندمان خنک کننده (برای مثال در اطراف فیلتر های پلاریزاسیون) برای تحقق بخشیدن به لومن بالاتر افزایش یافته است. درجه خلوص رنگ با بکارگیری پوشش مخصوص در لنزهای کندانسور قرمز و سبز به منظور اصلاح ناخالصی های نور پس از جداسازی سه رنگ اصلی، افزایش یافته است.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
سیستم های نوری بهینه سازی شده Full-HD : برای اطمینان از حداکثر وضوح و دقت در تصاویر Full-HD، این سیستم نوری پیشرفته یک واحد لنز Full-HD بهینه سازی شده متشکل از 16 المان لنز در 12گروه، از جمله دو لنز غیر کروی با قطر زیاد و دو لنز ‏ED (Extra-low Dispersion)‎ با کارایی بالا بکارگرفته است. هر لنز برای اطمینان از تعادل فوکوس یکنواخت از مرکز به لبه های صفحه نمایش، به دقت تراز شده است که در نتیجه موجب می شود مدل های PT-AE8000/AT6000 تصاویر فوق العاده روشن و زیبایی را تولید نمایند.
پنل های LCD سازگار با پردازش تا 480 Hz :پنل های ال سی دی Full-HD در مدل های PT-AE8000/AT6000 تصاویر روشن با نسبت دیاگرام بالا تولید می کنند. این پنل ها همچنین برای قابلیت پردازش 480 هرتزی جهت تصاویر 3D درخشان طراحی شده اند. این پنل های دقت بالا از مولکول های کریستال مایع همسو شده بصورت عمودی به همراه لایه های هم ترازی معدنی استفاده می کنند. وقتی هیچ ولتاژی اعمال نمی شود مولکول ها عمود بر زیر لایه ی شیشه ای تراز می شود، بنابراین با حداقل نشتی نور همراه است که کنتراست بالاتری را ارائه می دهد.
قابلیت جدید• صفحات کنتراست Pure و ارائه نسبت کنتراست 500.000:1 : صفحات کنتراست Pure در PT-AE8000/AT6000 از مواد کریستالی دقت بالا که دقیقاً با مشخصات پنل های LCD منطبق هستند برای اصلاح مؤثر عبور نور خروجی از پنل ها استفاده می کند. این امر پروژکتور را قادر می سازد تا از نشست نور ناخواسته جلوگیری کرده و موفقیت در محدوده دینامیکی را افزایش دهد. برنامه فیلتر رنگ Pure و آیریس (عنبیه) داینامیک برای دستیابی به کنتراست حیرت انگیز 500.000:1 با یکدیگر کار می کنند.
• برنامه فیلتر رنگ Pure برای داشتن رنگ های غنی و پرطراوت : فیلتر نوری بهینه ساز طیف نور لامپ پروژکتور UHM، به تولید رنگ سیاه کمک می کند در حالی که سطح خلوص سه رنگ اصلی قرمز، سبز، آبی را نیز بهبود می بخشد. این سیستم فیلتر پیشرفته، خلوص رنگ محدوده ی استاندارد HDTV (مُد Rec.709) تا وسعت رنگی که در سینمای دیجیتال استفاده می شود را بهبود می بخشد. این امر نمایش تصاویری با رنگ آمیزی غنی که آنها را از یکدیگر متمایز می سازد را تحقق می بخشد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• برنامه عنبیه داینامیک زیبایی را به صحنه های روشن و تیره می افزاید :
این سیستم هوشمند سطح روشنائی هر یک از تصاویر را به کمک هیستوگرام تجزیه و تحلیل کرده و سپس بر این اساس قدرت لامپ، عنبیه و منحنی گاما را برای ایجاد تصاویر ایده آل تنظیم می نماید. این تنظیمات تقریباً فریم به فریم صورت گرفته و صحنه های روشن و تیره را به زیبایی هرچه تمام تر نمایش می دهد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• فناوری صفحه نمایش صاف و ایجاد بافت فیلم مانند : در حالیکه بسیاری از ویدئو پروژکتورها از تأثیرات ”Chicken Wire” رنج می برند، پاناسونیک با غلبه بر این محدودیت از طریق تلفیق با فناوری صفحه نمایش صاف به بالاترین کیفیت تصویر ممکن دست یافته است. این فناوری از خاصیت دوبار شکست کریستال ها برای مرتب کردن پیکسل ها بر روی صفحه نمایش بدون هیچ فاصله ی اضافی استفاده می کند.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• هفت حالت مختلف تصویر : برای هر حالت نمایش 2Dو3D هفت مُد تصویر مختلف (معمولی یا نرمال، داینامیک، Rec.709، D-Cinema، Cinema1، Cinema2 و حالت بازی برای کاهش تأخیر فریم) ارائه شده است.

سطح جدیدی از پیشرفت در مشاهده تصاویر 3D

• پنل های LCD با سیستم درایو 480 Hz و تکنولوژیOverdrive برای تصاویر درخشان 3D : به کمک ویژگی سیستم درایو 480 هرتز در پنل های LCD در ویدئو پروژکتور PT-AE8000/AT6000 مدت زمانی که شاتر باز است در آن 1.5 برابر سیستم درایو 240 هرتز می شود. این ویژگی به همراه فناوری دقت بالای Overdrive پاناسونیک روشنائی تصاویری که با عینک سه بعدی دیده می شود را بهبود می بخشد، در حالیکه بصورت همزمان تداخل را به حداقل رسانده و در نتیجه دو تصویر نهایی با ورود تصویر سمت چپ به چشم راست و بالعکس دیده می شوند.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
قابلیت جدید• 3D Motion Remaster، تصاویر 3D را واقعی تر می کند : شاتر اکتیو 3D از طریق ارسال تصاویر Full-HD به هر دو چشم یک تجربه واقعی سه بعدی را فراهم می کند. فناوری 3D Motion Remaster پاناسونیک به منظور بهبود طبیعی بودن و واقع گرایی هرچه بیشتر تصاویر شاتر اکتیو سه بعدی توسعه داده شده اند.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
چرا تصاویر 3D گاهی اوقات غیر واقعی به نظر می رسند؟
زمانی که یک المان به سرعت در جهت افقی حرکت می کند شاتر اکتیو 3D ممکن است تا حدی تصاویر غیر طبیعی سه بعدی را منتشر نماید. این مشکل به دلیل پدیده ای با نام اثر ماخ (Mach-Dvorak) که ناشی از محدودیت تفکیک زمانی در صفحه نمایش تصاویر3D است به علت اصول عملیاتی شاتر اکتیو ایجاد می شود.
سیستم شاتر اکتیو سه بعدی، تصاویر چشم راست و چپ را به صورت متناوب نمایش می دهد. این بدین معناست که تصاویر چشم راست و چپ که در همان لحظه ضبط شده اند با تأخیر زمانی نشان داده می شوند. در طول این زمان تأخیر، به ویژه هنگامی که در حال تماشای یک صحنه ای هستیم که در آن یک جسم به سرعت و بصورت افقی در سرتاسر صفحه نمایش حرکت می کند، مغز بیننده بصورت خودکار تصویر را در موقعیتی که با تصویر واقعی نمایش داده شده، متفاوت است، متصور می شود. این امر منجر به درک نادرست شده و باعث می شود حرکت افقی غیر طبیعی به نظر برسد.
فناوری 3D Motion Remaster به وسیله ی ایجاد تصاویری که با جبران زمان تأخیر در موقعیت درست خود قرار گرفته اند، به تصاویر متحرک سه بعدی طبیعی و مسطح دست یافته است.
PT-AE8000/AT6000 جهت تکثیر هرچه طبیعی تر و واقعی تر محتوای سه بعدی دارای حرکات سریع مانند تصاویر ورزشی ، به 3D Motion Remaster مجهز شده اند.
بیان واقعی تر تصاویر با 3D Motion Remaster
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
عکس بالا حرکت ماهواره و سفینه فضایی را از بالا نمایش می دهد. در تصویر سمت چپ که بدون 3D Motion Remaster است این حرکت به همراه قوسی که غیر واقعی است دیده می شود، اما در تصویر سمت راست که دارای این فناوری است مسیر حرکت این دو المان به درستی دیده می شود. این تصاویر عملکرد 3D Motion Remaster را توضیح می دهد اگرچه این قابلیت با استفاده از عینک های مخصوص تصاویر سه بعدی بهتر درک می شود.
• پردازشگر دو هسته ای :
پردازش با کیفیت تصاویر دو بعدی از جمله ساخت فریم و جزئیات وضوح پردازشگر، می تواند در تصاویر سه بعدی با ادغام با عملکرد بالای پردازشگر دو هسته ای لذت بخش تر باشد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• ساخت فریم دوم برای کاهش تاری در مشاهده تصاویر متحرک دو بعدی و سه بعدی : این فریم های الحاقی با سرعت مضاعف، در مشاهده ی تصاویر دو بعدی و سه بعدی حتی در هنگام تبدیل فایل2D-3D ، تا حد زیادی وضوح تصاویر متحرک و بازتولید تصاویر شارپ و واضح را در برنامه های ورزشی و فیلم های اکشن که صحنه های آن به سرعت در حال حرکتند، بهبود می بخشد.
برای سیگنال ورودی 24P، چهار فریم محاسبه شده و به فریم های موجود جهت پنج برابر کردن سرعت صفحه نمایش (120-Hz) الحاق می شوند.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
مفهومی از ساخت فریم(بعنوان مثال برای ورودی سیگنال ویدیوئی 60 هرتز)
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• تبدیل2D-3D : تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی با انتخاب پنج مُد افکت 3D مختلف، امکان پذیر است.
قابلیت جدید• مشاهده ی جزئیات تصاویر با وضوح طبیعی با Detail Calrity Processor 4 : این مدار پردازش تصاویر دیجیتال، وضوح بیشتر و کیفیت بالاتر در نمایش جزئیات تصاویر را به ارمغان می آورد. پس از تجزیه و تحلیل فرکانس سیگنال ویدئویی هر صحنه، مدار، وضوح هر قسمت از تصویر را بر اساس اطلاعات استخراج شده بهینه می کند. نتیجه کار تصاویر دو بعدی و یا سه بعدی طبیعی تر و واقعی تر نسبت به تصاویری که از روش های قبلی پردازش تصویر استفاده می کنند، خواهد بود.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
قابلیت جدید• قابلیت تنظیمات پیشرفته 3D : امکان اعمال تنظیمات مختلف در نمایش سه بعدی، تجربه مشاهده راحت تر در منزل را فراهم می نماید. این تنظیمات شامل حافظه لنز 3D، زوم و فوکوس3D ، مدیریت رنگ 3D و اصلاح حالت ذوزنقه ای تصویر 3D می باشد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
قابلیت جدید• نمایشگر مشاهده ی سه بعدی برای تنظیم اندازه تصویر : اندازه پروجکشن برای مشاهده تصاویر سه بعدی از میان 9 سایز مختلف تصویر از 40 تا 200 اینچ قابل انتخاب است. میزان اختلاف منظر با توجه به سایز پروجکشن بهینه شده است، بنابراین تصاویر سه بعدی را می توانید به سهولت دراندازه دلخواه خود مشاهده کرده و از دیدن آن لذت ببرید. علاوه بر این از بین سه استایل مختلف مانیتور نیز می توانید حالت دلخواه خود را انتخاب کنید.
* اندازه پروجکشن برای تصاویر دو بعدی از 40 تا 300 اینچ می باشد.
Mode 3 :
پارالاکس منفی و مثبت را با رنگ قرمز و آبی برای تنظیم اختلاف منظر نمایش می دهد.
Mode 2 :
حداکثر پارالاکس از کل تصویر را در گوشه تصویر نمایش می دهد.
Mode 1 :
اختلاف منظر یا پارالاکس از تمام تصویر را در پائین صفحه نمایش نشان می دهد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• متعادل کردن تصاویر سه بعدی بوسیله مانیتور شکل موج :
ویدئو پروژکتور قادر به نمایش دو تصویر سمت راست و چپ کنار هم، جهت بررسی در مواقعی که دو تصویر دارای رنگ های مشابه هستند، می باشد. تفاوت میان آنها ممکن است به علت کیفیت ضعیف محتوا رخ دهد. بوسیله مانیتور شکل موج نمایش داده شده شما می توانید کنتراست، روشنائی و رنگ دلخواه خود را تنظیم نموده و این تنظیمات را جهت فراخوانی فوری ذخیره نمائید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• تنظیم دقیق پروژکتور 3D با عینک های سه بعدی پاناسونیک :
PT-AE8000/AT6000 از فناوری فریم های متوالی جهت نمایش تصاویر سه بعدی استفاده می کند. هنگام مشاهده ی محتوای 3D، سیگنال های فرستنده مادون قرمز تعبیه شده در ویدئو پروژکتور، شاترهای راست و چپ عینک سه بعدی را با دقت کنترل می کنند.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• فرستنده مادون قرمز 3D : این ویدئو پروژکتورها به یک فرستنده با حداکثر فاصله انتقال شش متر مجهز شده اند. جهت افزایش محدوده انتقال به ده متر و انعطاف پذیری در نصب و راه اندازی لازم است از فرستنده مادون قرمز آپشنال ET-TRM110 استفاده کرد.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000

قابلیت سفارشی سازی و انعطاف پذیری در نصب و راه اندازی

قابلیت جدید• حافظه لنز هوشمند با قابلیت تشخیص خودکار :
تا شش تنظیم مختلف شامل زوم و فوکوس موقعیت ها جهت پیش بینی تنظیمات لازم برای نسبت تصویر نرمال4:3 و16:9 و ابعاد وسیع سینمایی را می توان در حافظه لنز ذخیره کرد. این تنظیمات می تواند بصورت دستی و یا خودکار صورت گیرد. ویدئو پروژکتور قادر است منابع 16:9 و 2.35:1 را تشخیص داده و تنظیمات ذخیره شده را بطور خودکار بازیابی نماید. عملکرد حافظه لنز جدید از مشاهده محتوای 3D نیز پشتیبانی می کند. برای مشاهده ی محتوای سه بعدی تنظیمات باید بصورت دستی اعمال شود. قابلیت حافظه لنز به شما اجازه می دهد به راحتی تصاویر را در ابعاد متفاوت با عرض 2.35:1 همچون مشاهده صحنه ی تئاتر تماشا نمائید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• قابلیت فوکوس، زوم دو برابری و شیفت لنز : این سه قابلیت به همراه هم این امکان رابرای ویدئو پروژکتور فراهم می کند تا یک تصویر 120 اینچی با حداقل فاصله 3.6 متری و حداکثر فاصله ی 7.2 متری ایجاد نماید. علاوه بر این، تصویر را می توان %100-/+ بصورت عمودی و %26-/+ بصورت افقی شیفت داد. این امر انعطاف پذیری فوق العاده ای را در نصب و راه اندازی برای شما فراهم می سازد. اگر شما نصب سقفی پروژکتور را انتخاب کردید به راحتی می توانید از طریق ریموت کنترل زوم و فوکوس را تنظیم نمائید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• مانیتور شکل موج برای کالیبراسیون دقیق : با PT-AE8000/AT6000 شما می توانید شکل موج را برروی صفحه نمایش مشاهده کرده و تنظیمات لازم را هم بصورت دستی و هم بصورت خودکار انجام دهید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
قابلیت جدید• عملکرد پیشرفته تنظیم گاما : منحنی گاما می تواند بصورت انعطاف پذیر کنترل شده و کالیبراسیون دقیق با توجه به منبع سیگنال و محیط صورت پذیرد. هر یک از روشنائی های (Y)و G ،R و B می تواند در هر پانزده نقطه تنظیم شود. اصلاح موقعیت نقاط می تواند بصورت شیفت افقی و عمودی برای دستیابی به سطح ارتقاء مورد نظر انجام شود. اعمال تنظیمات لازم کار بسیار راحتی بوده زیرا صفحه منوی کوچک در تصویر بلاک نبوده و قابل دسترس است.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
منوی تنظیمات گاما
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• مُد اصلاح تصویر تقسیم شده جهت اصلاح راحت تر تصویر : شما می توانید قسمتی از تصویر را که دوست دارید انتخاب کرده و سپس تنظیمات لازم را در حالی که می توانید تصویر اصلی را در کنار تصویر در حال ویرایش مشاهده نمائید، انجام دهید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
قابلیت جدید• سیستم مدیریت رنگ سینمایی : سیستم تصحیح رنگ این امکان را فراهم می سازد تا کنترل رنگ در دو مُد مختلف انجام شود. مُد اصلاح نقطه ای رنگ به شما این اجازه را می دهد تا یک نقطه در تصویر را انتخاب کرده و بدون تأثیر رنگ های کناری رنگ آن را تنظیم نمائید. مُد اصلاح شش رنگی شما را قادر می سازد بصورت مستقل از هم، رنگ های قرمز، سبز، آبی، فیروزه ای، بنفش و زرد را تنظیم نمائید. (تنظیم رنگ در هر دو حالت مشاهده دو بعدی و سه بعدی امکان پذیر است.)
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
تریگر 12V قابل برنامه ریزی برای راه اندازی خودکار سینمای خانگی :
دو محرک ‎(Trigger) 12V‏ در این ویدئو پروژکتورها در نظر گرفته شده است.
از آنجا که ورودی و خروجی می تواند بصورت مستقل از هم انتخاب و تنظیم شوند، اتصال آنها با توجه به صفحه ها، نور اتاق و پرده نمایش بسیار انعطاف پذیر خواهد بود. هنگامی که این ویژگی در کنار ویژگی حافظه لنز قرار می گیرد به شما در ایجاد یک سینمای خانگی درجه یک کمک خواهد کرد.
پورت HDMI به همراه Deep color و X.V.Color :
PT-AE8000/AT6000 دارای سه ورودی HDMI برای انتقال تصاویر دیجیتال بدون کاهش کیفیت آنهاست. این پورت از فضای رنگیDeep color و X.V.color پشتیبانی می نماید. فضای رنگی Deep color عمق رنگ 10بیتی (بیش از 1.07میلیارد) و 12بیتی (بیش از 68.7میلیارد) را جهت درجه بندی میان رنگها تولید می نماید، در حالی که X.V.Color رنگهایی منطبق بر رنگ های طبیعی و واقعی تکثیر می نماید. (مؤثر بر مُدRec.709 )
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• VIERA Link برای بهره برداری آسان :
ویدئو پروژکتور های PT-AE8000/AT6000 از VIERA Link پشتیبانی می کنند. اگر سیستم سینمای خانگی به تجهیزات مربوطه جهت بهره گیری از VIERA Link مجهز باشد شما می توانید صرف نظر از اینکه منبع فرستنده محتوا یک دستگاه Blu-ray، برنامه ذخیره شده تلویزیون و یا دستگاه ضبظ HD است تنها از طریق ریموت کنترل ویدئو پروژکتور، آن را استارت نمائید. این ویژگی نیاز به چندین ریموت کنترل جهت مدیریت و بهره برداری را حذف می نماید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000
• 5000 ساعت چرخه جایگزینی لامپ و سهولت در نگهداری : سیستم درایو اختصاصی لامپ پاناسونیک به حفظ عملکرد لامپ کمک کرده و در نتیجه چرخه جایگزینی لامپ را به 5000 ساعت می رساند. جهت جایگزینی لامپ و فیلتر می توانید لامپ را از بالای پروژکتور و فیلتر را از کنار آن به سهولت تعویض نمائید، بنابراین در موارد نصب سقفی دیگر لازم نیست ویدئو پروژکتور را پایه جدا کنید.
ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000

مشخصات فنی ویدئو پروژکتور سری PT-AE8000/AT6000

مدل PT-AE8000/AT6000
منبع تغذیه 100-240V AC, 50/60 Hz
تکنولوژی ساخت 3LCD
شدت روشنایی 2400 انسی لومنز
رزولوشن FULL HD - 1920 * 1080
کنتراست 500,000:1
طول عمر لامپ 4000 ساعت
تصحیح تصاویر ذوزنقه ای 30-/+ درجه عمودی
ابعاد تصویر (قطری) تصویر 2 بعدی : 300-40 اینچ -- تصویر 3 بعدی : 200-40 اینچ
فاصله پرتاب تصویر 2 بعدی : 18.08-1.16 متر -- تصویر 3 بعدی : 12.0-1.16 متر
ترمینال ها HDMI ورودی دارد
ورودی کامپیوتر (RGB) دارد
ورودی تصویر یک ورودی Video و یک S-Video
ورودی component دارد
پورت سریال دارد
ورودی و خروجی TRIGGER و خروجی 3D SHUTTER دارد
نویز در هنگام بهره برداری 22 دسی بل
دمای عملکرد 0-40 درجه سانتیگراد
میزان رطوبت مجاز محیط 20-80 درصد (غیرمتراکم)
ابعاد 470 * 151 * 364 mm
وزن 8.7 کیلوگرم
لوازم جانبی کابل برق - ریموت کنترل - دو عدد باطری برای ریموت - کاور لنز

فیلم و کاتالوگ