راهکارها ویژگی های منحصر به فرد تلفن های VoIP پاناسونیک

ویژگی های منحصر به فرد تلفن های VoIP پاناسونیک

ویژگی های منحصر به فرد تلفن های VoIP پاناسونیک قسمت اول

کیفیت صدای HD

فناوری انتقال صدای پاناسونیک که در طول سالها توسط پاناسونیک توسعه پیدا کرده است قادر است صدا را به صورت واضح پخش کند تا مکالمات با کیفیت بهتری جریان پیدا کند.

کیفیت صدای HD کیفیت صدای HD

صدای بلندگوی پیشرفته

اندازه کوچک با کیفیت صدای مناسب

به طور معمول هر چه بلند گوی یک گوشی تلفن کوچک تر باشد، صدا بم تر است و بنابراین کیفیت صدا نیز پائین خواهد بود. برای جلوگیری از کاهش کیفیت صدا، گوشی های VoIP پاناسونیک دارای بلندگوهای بزرگ بوده و به همان نسبت دارای بدنه بزرگتری نیز بودند. اما در مدل های جدید این سیستم با طراحی دقیق محصولاتی را تولید کرده ایم که در عین کیفیت صدای بسیار خوب و بلندگوی بزرگ دارای بدنه کوچکی هستند.

فرکانس صدای با کیفیت

کیفیت صدای گوشی با توجه به بدنه ای که بلندگو در آن قرار دارد تغییر می کند. در مدل های قدیمی، بلندگو های بزرگ در بدنه بزرگ قرار می گرفتند تا کیفیت صدا حفظ شود. ضخامت بدنه در این گوشی ها زیاد است.

در طراحی منحصر به فرد مدل های جدید گوشی های تلفن VoIP پاناسونیک که دارای بدنه کوچک تری نسبت به قبل هستند از بدنه گوشی به عنوان ابزاری برای بهبود کیفیت صداهای با فرکانس پایین استفاده شده است.

فرکانس صدای با کیفیت فرکانس صدای با کیفیت

Full Duplex

مدل های جدید تلفن های VoIP تحت استاندارد IEEE 1329 طراحی شده و کیفیت مکالمات بسیار بالایی دارد. مخصوصاً، بلندگو های full duplex صداهای اطراف را انتقال نمی دهد. در تلفن های VoIP قدیمی وقتی دو نفر به صورت همزمان شروع به صحبت می کردند گوشی به طور خودکار برای پخش صدای دو طرف صدا را کاهش می داد که روی کیفیت مکالمه تاثیر می گذاشت. در مدل های جدید تر حتی اگر دو طرف همزمان شروع به صحبت کنند گوشی بدون کم کردن صدا، نویز های اطراف را کاهش می دهد و به همین دلیل کیفیت مکالمات بهتر است.
Full Duplex Full Duplex
Full Duplex Full Duplex

انتقال واضح صدا

با پشتیبانی از کدک G.722 کاربر می تواند مکالمه ای واضح داشته باشند.
انتقال واضح صدا

انتقال صدای به صورت واضح در مکالمات بلوتوثی

این مدل از تلفن های VoIP از هدست بلوتوث پشتیبانی می کنند. گوشی های VoIP قدیمی از هدست های با پهنای باند کم پشتیبانی می کردند اما گوشی های جدید، از پهنای باند زیاد پشتیبانی می کنند که باعث افزایش کارایی گوشی در مکالمات می گردد.
انتقال صدای به صورت واضح در مکالمات بلوتوثی

ثبات در کیفیت مکالمات

هرکدام از گوشی های VoIP دو آنتن داخلی دارند که به صورت اتوماتیک هر یک در موقعیت بهتری بودند از آن استفاده می گردد. با این قابلیت احتمال کاهش کیفیت مکالمات تا حد زیادی کاسته میشود.
ثبات در کیفیت مکالمات ثبات در کیفیت مکالمات ثبات در کیفیت مکالمات
ثبات در کیفیت مکالمات ثبات در کیفیت مکالمات

ثبات در کیفیت مکالمات

دارای ساختار کاهش نویز

به طور معمول وقتی در زمان مکالمه در مکان شلوغی قرار داشته باشید صدای اطراف روی کیفیت مکالمه تاثیر زیادی می گذارد. گوشی های جدید VoIP پاناسونیک دارای فیلتری هستند که نویز را شناسایی و حذف می کند و باعث می شود صدای واضحی به گوش مخاطب برسد.
دارای ساختار کاهش نویز دارای ساختار کاهش نویز دارای ساختار کاهش نویز

قابلیت تنظیم صدا

وقتی از یک مکان آرام به فضایی شلوغ برویم و بخواهیم مکالمه را در آن فضا ادامه دهیم، طبیعتاً در آن سر و صدا، کیفیت صدا تغییر خواهد کرد. برای این منظور تلفن های VoIP پاناسونیک قابلیتی دارند که با شناسایی صداها به صورت خودکار صدای گوشی را تنظیم می کنند و آن را افزایش می دهد.
قابلیت تنظیم صدا قابلیت تنظیم صدا

کیفیت با ثبات مکالمه

صحبت کردن با گوشی های بی سیم همزمان با راه رفتن در بسیاری از موارد موجب افت کیفیت مکالمه می گردد. در گذشته هر فریم صدا جداگانه مورد تائید قرار می گرفت و باعث می شد با هر عدم تائید، مکالمه دچار تضعیف گردد. فناوری DECT پاناسونیک باعث کاهش این خطاها می گردد و باعث می شود تا کیفیت مکالمات دچار وقفه و ایراد نشود.
کیفیت با ثبات مکالمه کیفیت با ثبات مکالمه