راهکارها ایجاد جامعه ای ایمن با سیستم دقیق تشخیص چهره پاناسونیک

ایجاد جامعه ای ایمن با سیستم دقیق تشخیص چهره پاناسونیک

 
ایجاد جامعه ای ایمن با سیستم دقیق تشخیص چهره پاناسونیک با گسترش اینترنت، اشیا و هوش مصنوعی انواع لوازم و اطلاعات مورد استفاده ما در زندگی بیش از پیش به یکدیگر مرتبط می گردند و زندگی را برای ما آسان تر می کنند.ما در شرکت پاناسونیک به خصوص در زمینه امنیت و فناوری با یکپارچه سازی فناوری هوش مصنوعی، دوربین های هوشمند و نرم افزارهای مانیتورینگ توانسته ایم سیستم تشخیص چهره را بسازیم و در طول زمان آن را توسعه دهیم.

برترین برند در زمینه دقت در تشخیص چهره

سیستم تشخیص چهره در زمینه مدیریت و مانیتورینگ امنیتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. تشخیص چهره در بسیاری از زمینه ها همچون مبارزه با تروریست، تشخیص افراد مشکوک، سارقان، افراد خطرناک و... بسیار مفید خواهد بود. شرکت پاناسونیک بیش از 60 سال است که در این زمینه مشغول به فعالیت است و همواره در بین برترین برند هایی که در این زمینه فعالیت می کنند،قرار دارد. شرکت پاناسونیک 30 سال پیش اولین قدم های خود را در زمینه تحقیق و توسعه روی فناوری حسگر ها آغاز کرد و توانست دوربین های دیجیتالی LUMIX را به بازار عرضه کند و در سال 2011 اولین دوربین های امنیتی خود را که مجهز به سیستم تشخیص چهره بودند به بازار عرضه کرد. به تازگی در آگوست سال 2018 با توجه به علاقه و نیاز مشتریان به زمینه های امنیتی و تغییراتی که در سبک زندگی مردم ایجاده شده، پاناسونیک سیستم بسیار دقیق تشخیص چهره خود با نام "Face PRO" را با فناوری قدرتمند هوش مصنوعی رونمایی کرد. این سیستم از یکپارچه سازی فناوری های امنیتی و حسگرهای تصویری ساخته شده است. در زمینه موتورهای تشخیص این سیستم، شرکت پاناسونیک با دانشگاه ملی سنگاپور همکاری نزدیک داشته است. طبق اعلام نظر موسسه ملی استاندارد و فناوری آمریکا این سیستم از نظر کارایی در بین رقبای خود بیشترین امتیاز را کسب کرده است.
برترین برند در زمینه دقت در تشخیص چهره

دقت بالا حتی در شرایط 1:N

دو نوع سیستم تشخیص چهره وجود دارد. یکی سیستم تشخیص چهره 1:1 که تنها دو عکس را با یکدیگر تطابق می دهد. این مدل در زمینه تطبیق عکس پاسپورت با فرد مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر سیستم تشخیص چهره 1:N است، که برای تشخیص چهره فرد مورد نظر می تواند بین داده های مختلف جستجو کند و عکس مورد نظر را بیابد. سیستم تشخیص چهره پاناسونیک از یک الگوریتم خاص که هوش مصنوعی را با یک متد محاسباتی تلفیق کرده، استفاده می کند و خطاهای معمول را به شدت کاهش می دهد. دقت این فناوری حتی در مواقعی که تشخیص چهره سخت باشد، مثلاً فرد مورد نظر در زاویه 45 درجه از کناره ها و 30 درجه از بالا و پایین با دوربین زاویه داشته باشد نیز به دقت عمل می کند. حتی وجود ماسک و عینک دودی نیز تاثیری در عملکرد این دوربین ها ندارد. یکی از قابلیت های برجسته این سیستم توانایی شناسایی افراد با وجود تغییر چهره آنها به دلیل تغییرات سنی می باشد. کاهش بار روی سرور

جلوگیری از اتفاقات و استفاده در لحظه از سیستم

این سیستم در مقایسه با سیستم های سنتی، که تنها بعد از وقوع حوادث کاربرد داشتند، افرادی که باید از آنها مراقبت صورت بگیرد را در لحظه شناسایی می کند. این قابلیت کاربر را قادر می سازد تا اطلاعات به موقعی را دریافت کرده و از حوادث احتمالی پیشگیری کند.

کاهش بار روی سرور

در سیستم های تشخیص چهره قدیمی، تمام عکس های ذخیره شده، تشخیص چهره ها و تمام پردازش ها روی سرور باقی می ماند.به همین دلیل برای استفاده مناسب از این سرویس، به پهنای باند بیشتر و همچنین شبکه گسترده احتیاج داشتیم.

با Face PRO فقط بهترین و با کیفیت ترین عکس برای تشخیص به سرور ارسال می گردد. به همین دلیل انتقال دیتا در سیستم به حداقل می رسد. این کار فشار روی سرور را یک و نیم برابر کم می کند. همچنین ترافیک روی شبکه نیز به یک دهم کاهش پیدا می کند.

مدیریت یکپارچه سیستم

با سیستم مانیتورینگ پاناسونیک موسوم به “i-PRO Monitoring System” تمام شبکه را می توان تحت یک سیستم یکپارچه در آورد. به عنوان مثال، وقتی عکس یک فرد مشخص را جستجو می کنید تمام اطلاعات او از قبیل اینکه اولین بار کی و کجا این شخص دیده شده، به کدام مسیر در حال حرکت بوده و در حال حاضر کجا قرار دارد، روی یک صفحه مانیتور به نمایش در خواهد آمد. تشخیص چهره، تائید آن، و دنبال کردن تصویر از طریق دوربین ها روی یک GUI (رابط گرافیکی کاربر) انجام می گیرد و به همین دلیل مدیریت یکپارچه را ممکن می سازد. قابلیت در دسترس قرار دادن تمام اطلاعات مورد نیاز از دوربین ها، به کل شبکه ویژگی ای است که پاناسونیک به شما ارائه می دهد.

مدیریت یکپارچه سیستم