راهکارها تلفن سانترال چیست؟

تلفن سانترال چیست؟

تلفن های سانترال در محیط های تجاری و اداری به جای تلفن های معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. در این مقاله تلاش خواهیم کرد تلفن های سانترال، مزیت های آن و همچنین نحوه استفاده از آن را به شما توضیح دهیم.
سانترال پاناسونيك/سانترال چيست

معنای تلفن سانترال و نحوه راه اندازی آن

شرکت های تجاری و ادارات برای انجام امور داخلی و خارجی خود از خطوط تلفن استفاده می کنند. اگر بخواهند برای هر میز یک خط تلفن جداگانه استفاده کنند، مدیریت همه خطوط امکان پذیر نیست. بنابراین خطوط تلفن سانترال ابداع شد که توانایی مدیریت چندین خط را به صورت مرکزی دارا می باشد. برای درک بهتر کارکرد تلفن سانترال ابتدا باید آن را تعریف کرد. تلفن های سانترال یک سیستم تلفن تجاری است که قادر است خطوط مختلف را به یکدیگر متصل می کند. قابلیت منشی تلفنی و تقسیم خطوط از جمله دیگر قابلیت های سیستم تلفن سانترال است.

تاریخچه خطوط تلفن سانترال

بعد از اختراع تلفن، خطوط اختصاصی برای برخی مشاغل وجود داشت که دارای دکمه های مجزا برای سانترال بودند. قبل از ساخت IC ها تلفن های سانترال نیز مانند تلفن های معمولی از رله برای شماره گیری استفاده می کردند، اما با گذشت زمان و با پیشرفت فناوری تلفن های سانترال پیشرفت زیادی کردند و بسیار کاربردی تر شده اند.

کارکرد تلفن سانترال

اگر در یک شرکت بخواهیم به هر کارمند یک خط تلفن مجزا بدهیم، انتقال تماس بین آنها غیر ممکن خواهد بود و همین باعث اختلال در امور شرکت می گردد. در نتیجه شرکت ها به سمت استفاده از تلفن سانترال سوق پیدا کردند. در تلفن های سانترال هر کاربر یک کد دریافت می کند که اصطلاحا به آن” داخلی” می گویند. با این شیوه تنها با شماره گیری داخلی هر کاربر می توان انتقال تماس را بین کاربران انجام داد. همچنین با خود تلفن سانترال می توان بین کاربران تماس داخلی برقرار کرد که این تماس ها رایگان خواهد بود.

انواع خطوط تلفن سانترال

تلفن سانترال به دو دسته سانترال پر ظرفیت و سانترال کم ظرفیت تقسیم می گردند. سانترال کم ظرفیت قابلیت مدیریت ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی را دارا است. سانترال پر ظرفیت بسته به نوع دستگاهی که انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد.

پیش نیازهای انتخاب مناسب ترین سانترال پاناسونیک

پیش نیازهای انتخاب مناسب ترین سانترال پاناسونیک
• اتصال تلفن VOIP یا تلفن ثابت.
• ایجاد سیستم تلفن مجازی برای شرکت هایی که همه افراد آن در یک مکان حضور ندارند.
• انتخاب درست بین دستگاه کم ظرفیت و پر ظرفیت بر اساس نیاز و اندازه شرکت
• انتخاب دستگاهی که دارای سرویس های منشی تلفنی، پست صوتی، بلک لیست، تماس های از دست رفته و …

نصب دستگاه سانترال

در نصب تلفن سانترال باید دستگاه سانترال را نزدیک پست مخابراتی در جایی خشک و به دور از رطوبت روی دیوار نصب کنید. سپس با در نظر گرفتن نقشه مخابراتی، دستگاه های تلفن روی میز هر کاربر نصب شده و داخلی جداگانه به هر كاربر تحويل داده مي شود.