مقالات عمومی تاریخچه مختصر شرکت پاناسونیک - قسمت سوم

تاریخچه مختصر شرکت پاناسونیک - قسمت سوم

Confident sales approach overcomes cool reception

کنسوکه ماتسوشیتا آنقدر به توسعه و ساخت محصولات جدید اهمیت می داد که حتی در موقع خواب هم یک دفترچه کنار تخت خود داشت و هر وقت به ذهنش ایده ای می رسید آن را یادداشت می کرد. نتیجه این خلاقیت ها و تفکرات مداوم تولید یک لامپ توپی برای دوچرخه بود که کارخانه را بیش از پیش در بازار معروف کرد. چراغ های شمعی و روغنی تا قبل از این چراغ مورد استفاده دوچرخه سواران بود. در آن زمان چراغ های های باطری دار شمعی در بازار وجود داشت که تنها دو تا سه ساعت بیشتر نیرو نمی توانستند تولید کند و قابلیت شارژ هم نداشت. حتی محصولات تولیدی پاناسونیک هم از این قاعده مستثنا نبود که ماتسوشیتا را بسیار ناراحت می کرد. به همین دلیل او تمام تلاش خود را برای تولید چراغی جدید بکار می بست.

در طی شش ماه شیوه های متعددی را آزمایش کرد که نتیجه آن تولید چراغی با سه باطری بود و تا 40 ساعت می توانست انرژی تولید کند. شرکت نمونه این چراغ ها را تولید و روانه بازار کرد. البته این محصول تولید شده آنقدر نور ضعیفی تولید می کرد که موفقیت خوبی در بازار بدست نیاورد. ماتوشیتا با این حال ناامید نشد و با جمع آوری نمونه های موجود در بازار قول داد محصول با کیفیت تری را جایگزین این محصول کند. در اندک زمانی این محصول تولید و روانه بازار شد و موفقیت بزرگی برای شرکت ماتسوشیتا به ارمغان آورد.

در سپتامبر 1923 زلزله بزرگ کانتو به وقوع پیوست. دو کارمند فروش توکیو آسیب ندیدند ولی شبکه فروش کارخانه دچار مشکل شد. اما در سال 1924 شبکه جدید توکیو را راه اندازی شد و از نوع کار خود را آغاز کرد.

محصول پیشگام این دوره، چراغ دوچرخه توپی

این محصول پاناسونیک با توجه به نیاز و نظرات مشتریان برای نصب روی دوچرخه تولید و به بازار عرضه گردید.
ایده تولید این محصول زمانی به وجود آمد که مدیر شرکت پاناسونیک خود در زمان دوچرخه سواری در شب با لامپ های موجود دچار مشکلات متعدد شده بود. در آن زمان اکثر چراغ شمعی و روغنی بودند. این چراغ نسبت به چراغ های دیگر حدود 10 برابر بیشتر نور تولید می کرد و در بازار بسیار مورد توجه قرار گرفت.
تاریخچه شرکت پاناسونیک