مقالات عمومی تاریخچه مختصر شرکت پاناسونیک - قسمت دوم

تاریخچه مختصر شرکت پاناسونیک - قسمت دوم

بخش دوم: گسترش شرکت از کسب و کار خانگی به کارخانه تجاری

تاریخچه شرکت پاناسونیک
 
ساخت اولین کارخانه

گسترش شرکت از کسب و کار خانگی به کارخانه تجاری

اقتصاد ژاپن پس از جنگ جهانی اول رشد بی سابقه ای داشت. کسب و کارها و کارخانه ها به شدت گسترش پیدا کردند به طوری که پیدا کردن کارگر و همچنین نگهداشتن آن بسیار سخت شده بود. این موضوع ماتسوشیتا را به فکر فرو برد تا خواسته های کارگران و نیازهای آنها را مورد ارزیابی قرار دهد. در آن روزها، او هر روز مجبور بود در محل کار حاضر گردد تا ببیند کارگران امروز هم سر کار آمده اند یا خیر. همانطور که تعداد افراد بیشتر می شد، ماتسوشیتو بیشتر به این فکر می افتاد که چگونه می تواند رابطه مناسب و سالمی با کارمندان ایجاد کند. در آن زمان متدهای عایق بندی مواد به عنوان یک تکنیک محرمانه تجاری تلقی می شد و شرکت ها تنها به برخی از کارگران مورد اعتماد خود شیوه اینکار را آموزش می دادند. ماتسوشیتو به این نتیجه رسید که این کار جلوی پیشرفت امور می گیرد. بناراین اعلام کرد از این پس حتی به کارگران جدید شرکت نیز شیوه عایق بندی محصولات آموزش داده خواهد شد.
تاریخچه شرکت پاناسونیک

پیشرفت از یک کسب و کار خانگی تا ایجاد یک کارگاه تجاری کوچک

در فوریه 1920، ماتسوشیتا مارک تجاری شرکت را طراحی کرد. در این مارک کلمه M در وسط یک لوزی قرار داشت که از داخل آن تیرکمان عبور می کرد. مفهوم این لگو ببه معنی "رسیدن به هدف" بود؛ و اینکه هر چه سر راه می شود باید برداشته شود. در ماه مارچ، یکی از کارمندان خود را برای گسترش دامنه فروش شرکت به توکیو فرستاد. در آن دوران با وجود رکود اقتصادی شرکت به واسطه فروش محصولات خود گسترش پیدا می کرد.
تاریخچه شرکت پاناسونیک
شرکت خانه ای را در همان محله خود برای توسعه فعالیت های خود اجاره کرد ولی نتوانست پاسخگوی افزایش تقاضای باشد. بنابراین در سال 1922 ماتسوشیتا یک ملک 230 متر مربعی را در همان نزدیکی اجاره کرد و تا جولای همان سال ساختار اداری و کارخانه را کامل کرد. در انتهای همان سال تعداد کاگران به 50 نفر رسید.
بعد از تلاش های بی وقفه چهارساله از شروع فعالیت به یک شرکت تمام عیار تبدیل شدیم که کارخانه خود را دارد.
تاریخچه شرکت پاناسونیک