اخبار سایت ویدئو پروژکتور پاناسونیک برنده رقابت دیوار نگاری دیجیتال

ویدئو پروژکتور پاناسونیک برنده رقابت دیوار نگاری دیجیتال

 
در فلوریدای آمریکا جشنواره ای هر ساله برگذار می گردد که در قسمتی از آن هنرمندان با استفاده از نور پردازی طرح های خود را روی دیوار ها به نمایش می گذارند. امسال برنده این مسابقه خانم جسیکا ون زی از ویدئو پروژکتور های پاناسونیک استفاده کرده بود. برای درک بهتر موضوع با برنده مصاحبه ای ترتیب داده ایم و از دلایل موفقیت او و گروهش پرسیدیم.

ویدئوپروژکتور پاناسونیک برنده رقابت دیوار نگاری دیجیتال

لطفاً برای ما در مورد مسابقه و دلایل خود برای شرکت در آن بگویید؟

این رقابت به صورت سالانه در سواحل فلوریدای آمریکا برگذار می گردد. امسال نیز یازدهمین دوره این جشنواره بود. این جشنواره شامل عرضه غذا، انجام پروجکشن های هنری و .... به منظور ایجاد سرگرمی برای خانواده ها انجام میشود. امسال ما نیز با طرح نورپردازی که موجب سرگرمی شرکت کنندگان شد،افتخار حضور در این جشنواره را داشتیم. شرکت ما در صنعت سرگرمی در زمینه طراحی، ساخت و مدیریت نورپردازی کار می کند.

رقابت به  سالانه در سواحل فلوریدای آمریکا

از نظر مفهومی قطعه ای که طراحی کرده اید چه ویژگی دارد و شما چه مفهومی را می خواستید از طریق آن تداعی کنید؟

دو ویدئو پروژکتور که با فاصله از هم قرار داده شده اند انیمشن و تصاویر زنده را جداگانه به صورت overlap نمایش می دهند. تصاویر روی هم قرار گرفته شده با تلفیق در یکدیگر یک معنی جدید را می سازند. وقتی بازدیدکننده ای جلو پروژکتور قرار بگیرند دو سایه نمایش داده می شود که تصاویر پس زمینه را از فرم اصلی خود خارج می کند. یک میکروفون جلو و یک میکروفون بین پروژکتورها قرار دارد که جلوی آنها عبارت" بلند حرف بزن" نوشته شده است. اگر یک بازدیدکننده جلو میکروفون جمله را بگوید، به جای بازتاب صدا، تصاویر و صدا به صورت بریده و مواج پخش می گردد. با این طرح حالات بدن افراد روی تصویر تاثیر می گذارد و به همین نسبت نوع برداشت دیگر بازدیدکنندگان را نیز به واسطه همین تغییر تحت تاثیر قرار می دهد. البته می توان اینگونه تفسیر کرد که این طرح می خواهد بگوید مردم در بسیاری مواقع تشویق می شوند به حرف زدن ولی وقتی این کار را می کنند هیچ کس حرف آنها را نمی شنود.

دیوار نگاری دیجیتالی با استفاده از ویدئو پروژکتور

چرا ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک را انتخاب و از آن استفاده کرده اید؟ آیا دارای ویژگی منحصر به فردی هستند؟

سه عامل روشنایی، رنگ و فناوری solid shine باعث شد تا از انتخاب ویدئو پروژکتور پاناسونیک راضی باشیم. همچنین چیپ DLP برای ما امکان نمایش در ابعاد مختلف را فراهم کرد که در نمایش های بیرونی بسیار حائز اهمیت است. نقشه و رنگ از مهمترین مسائل در دیوار نگاری دیجیتالی هستند که در این زمینه ویدئو پروژکتور های پاناسونیک بسیار کاربردی خواهند بود.

انتخاب ویدئو پروژکتور پاناسونیک

چالش های مهم اجرای زنده چیست و این ویدئو پروژکتور چه سهمی در بر طرف کردن این چالش ها داشت؟

دیوارنگاری دیجیتالی چالش های خاص خود را دارد. به عنوان مثال در اجراهای فضای باز که دمای محیط از کنترل ما خارج است، ویدئو پروژکتور های پاناسونیک بسیار کمک کننده هستند زیرا قابلیت کار در دمای مختلف را دارند. قابلیت جا به جایی نیز از دیگر مزیت های این ویدئو پروژکتور ها بود چرا که مجبور بودیم در سراسر فلوریدا اجرا داشته باشیم و از حمل و نقل آسان دستگاه و کیفیت ارائه آن مطمئن باشیم.

این ویدئو پروژکتور چه سهمی در بر طرف کردن این چالش ها داشت

تجربه خود را از کار کردن با ویدئو پروژکتور پاناسونیک برای ما شرح دهید؟

شرکت ما با آزمایشگاه هالیوود East پاناسونیک برای آزمایش و توسعه قابلیت های ویدئوپروژکتور ها همکاری می کند. همچنین قصد داریم به زودی یک نمایش 3 بعدی و 2 بعدی را در مرکز فضایی کندی بر گذار کنیم. به همین منظور برای این پروژه که در نوع خودبی نظیر است از پروژکتور های پاناسونیک استفاده خواهیم کرد.