اخبار سایت دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک

دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک

اوزاکا ژاپن - شرکت پاناسونیک اعلام کرد کالج مونتفورد تایلند برای فیلم " خاطرات نابینا " برنده جایزه KWN 2015 پاناسونیک شد. این جایزه طی مراسمی که در 26 آگوست در سنگاپور برگزار گردید به دانش آموزان مونتفورد اعطا شد. دانش آموزان از دیگر مدارس فینالیست نیز در این مراسم حضور داشتند که برای " بهترین مفهوم " و سایر موضوعات دیگر موفق به دریافت جایزه شدند.
هفت فیلم نهایی به فینال رسیده روی موضوعاتی نظیر تاثیرات رسانه های اجتماعی، فاجعه ی زلزله و تعامل و ارتباط اعضای خانواده و دیگران متمرکز شده بودند. فیلم منتخب بر مبنای یک داستان واقعی به زندگی یک دختر کم بینا که به مدرسه ی عادی می رود پرداخته است. او در مدرسه مورد آزار دانش آموزان دیگر قرار می گیرد، اما با تلاش بسیار بر همه ی آنها غلبه کرده و وضعیت خودش را پذیرفته و با حمایت دوستان خود به نتایج عالی تحصیلی دست پیدا می کند. این فیلم پیام حمایت متقابل برای رسیدن به رویاها در جوامع مختلف را منتقل می کند.
KWN یک برنامه آموزشی مبتنی برفیلم ویدئویی است که پاناسونیک به عنوان بخشی از تلاش های خود برای حمایت از آموزش و پرورش، آن را برگزار می نماید. این شرکت دوربین های فیلم برداری و سایر تجهیزات برای تولید این فیلم ها را در اختیار مدارس ابتدایی و متوسطه شرکت کننده در این رقابت ها قرار می دهد. در حال حاضر حدود 5000 دانش آموز و معلم در سراسر جهان در این برنامه شرکت کرده اند. از زمانی که این برنامه در ایالات متحده در سال 1989 فعالیت خود را آغاز کرده تا کنون حدود 175000 نفر در آن حضور داشته اند.
این اولین بار است که مراسم اهدای جوایز KWN در جنوب شرق آسیا برگزار می گردد. در این رویداد که مصادف با پنجاهمین سالگرد استقلال سنگاپور بود، آقای تورو نیشیدا، مدیر عامل پاناسونیک آسیا و اقیانوسیه و همچنین برخی شخصیت های برجسته از جمله آقای هاوازی دایپی، وزیر ارشد پارلمانی وزارت آموزش و پرورش و نیروی انسانی سنگاپور نیز حضور داشتند.
علاوه بر موضوعات مختلفی نظیر " محیط زیست "، " ارتباطات " و ... از امسال ورزش نیز برای تحریک علاقه ی کودکان به ورزش کردن، به موضوع این رقابت ها افزوده شد.
در مسابقات KWN دانش آموزان در خلق یک فیلم تمام مراحل تولید اعم از انتخاب موضوع، برنامه ریزی، نوشتن فیلم نامه، فیلمبرداری و تدوین را خود انجام می دهند. امسال 553 مدرسه از 19 کشور مختلف در این رقابت ها شرکت کردند.


دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک دانش آموزان تایلندی برنده جایزه بزرگ مسابقات جهانی KWN 2015 پاناسونیک