اخبار سایت اهدا بیش از 2300 فانوس خورشیدی به فیلیپین توسط پاناسونیک

اهدا بیش از 2300 فانوس خورشیدی به فیلیپین توسط پاناسونیک

در اواسط فوریه 2015، پاناسونیک به عنوان بخشی از تلاش خود در اجرای پروژه "100 هزار فانوس خورشیدی" در سال 2014، 2367 فانوس خورشیدی (BG-BL03) را به فیلیپین اهدا نمود.
پروژه 100 هزار فانوس خورشیدی به عنوان بخشی از فعالیت های انجمن شهرواندن (فعالیت های مشارکت اجتماعی) پاناسونیک برای استفاده از تکنولوژی و محصولات خود جهت کمک به حل و فصل چالش های مختلف اجتماعی پیش روی کشورهای نو ظهور و در حال توسعه که با کمبود برق مواجه هستند، راه اندازی شده است.
هدف این پروژه، اهدای 100 هزار فانوس خورشیدی به سازمان های غیر دولتی، نهادهای بشر دوستانه و سازمان های بین المللی تا سال 2018 میلادی در صدمین سالگرد تأسیس شرکت پاناسونیک می باشد.
در دسامبر سال 2013، پاناسونیک 1002 فانوس خورشیدی را به وزارت توسعه و رفاه اجتماعی دولت فیلیپین برای کمک به مردم مناطق فاجعه زده (هاییان، یولاندا) پس از گردباد شماره 30 اهدا کرده بود.
با اینکه، کمک مالی به فیلیپین این بار به منظور امداد رسانی به مردم فاجعه دیده نبود، اما برای حل چالش های مختلف اجتماعی مردم ساکن در مناطق بدون برق، هدف اصلی پاناسونیک از پروژه 100 هزار فانوس خورشیدی را دنبال می کرد.
در سال های اخیر، فیلیپین در مناطق شهری خود رشد اقتصادی پایداری را تجربه کرده است، اما بسیاری از چالش های اجتماعی مربوط به مسائل فقر هنوز هم در مناطق روستایی به ویژه در مناطق کوهستانی و جزایر وجود داشته و بسیاری از مردم از داشتن هر گونه دسترسی به برق در زندگی روزمره خود محروم هستند. با فانوس های خورشیدی که به سازمان های مختلف اهدا شده است، انتظار می رود گامی مؤثر در کمک به حل این چالش های اجتماعی به ویژه در زمینه ی آموزش و پرورش و بهداشت و درمان در مناطق فاقد برق نظیر لوزون، میندانائو، میندورو نگرو، پالاوان و جزایر رومبلون برداشته شده باشد.

اهدا بیش از 2300 فانوس خورشیدی به فیلیپین توسط پاناسونیک اهدا بیش از 2300 فانوس خورشیدی به فیلیپین توسط پاناسونیک